Obilježavanje Dana sjećanja na holokaust.

U srijedu, 28.1.2015. godine povodom Dana sjećanja na holokaust (27.-30. siječnja) učenici  7. i 8. razreda bili su na terenskoj nastavi u Puli. Tom prilikom su u kinu Valli pogledali povijesnu dramu „Tajne rata“, nagrađivani nizozemski film o prijateljstvu u vrijeme rata.
Uvodno predavanje o Drugom svjetskom ratu te o stradavanju Židova održao je profesor Igor Šaponja. Potom su, nakon projekcije, posjetili putujuću izložbu „Anne Frank – povijest za sadašnjost“. Na tridesetak su panela prikazani brojni detalji iz života židovske djevojčice i njezine obitelji s kraja Drugog svjetskog rata, ali se i aktualizira pojava nacističke ideologije u suvremenom svijetu. Izložba je obišla već četrdesetak zemalja.

objavio: Ivor Kuček   datum: 30. 1. 2015.