Izložba slikovnica

„Majstor Vita i slikovnice FADUV-a – pogona grafičke djelatnosti Rovinj“

Galerija „Malenica“

12. veljače – 12. ožujka

Učenici PO Sošići su u utorak 17. veljače bili u posjet galeriji  „Malenica“ u Kanfanaru kako bi bili dio priče o prekrasnim starim slikovnicama. Naime, u galeriji je u tijeku izložba „Majstor Vita…“ Tamare Teković. Mlada kolekcionarka je učenike uvela u svijet mašte kroz bajku o Pepeljugi; poznatu i blisku svoj djeci, te ih vodila kroz razne priče iz slikovnica tiskanih još ranih 60-tih, od kojih su neke i na njemačkom jeziku. Učenici su vrlo živopisno objašnjavali predavačici T. Teković kako teče koja priča i srčano učestvovali u radionici.

Kako je slikovnica veoma bitan dio u odrastanju svakog djeteta od najranijih dana pa sve do nižih razreda OŠ i mi smo rado bili sudionici navedene izložbe.

Učenici su osjetili potrebu pokloniti dvije slikovnice iz svojih kolekcija i upotpuniti zbirku T. Teković.

Uživali smo u svijetu mašte!!!

Učenici PO Sošići

Učiteljice:

Denis Sošić

Larisa Brezak

Fotografije u fotogaleriji.

objavio: Ivor Kuček   datum: 21. 2. 2015.