DAN CIVILNE ZAŠTITE

Na temelju odluke v.d. ravnateljice OŠ Petra Studenca, Kanfanar KlASA:  810-01/15-01/1, URBROJ: 2171/03-01-15-1 od 18. veljače 2015., a sukladno Zakonu o zaštiti na radu i Zakonu o zaštiti od požara  dana 03. 03. 2015.  održana je vježba evakuacije učenika, učitelja  i drugih djelatnika u OŠ Petra Studenca, Kanfanar.

Vježba evakuacije započela je u 12,00 sati prenošenjem signala za požarnu opasnost, a završila je u 13,00 sati. U vježbi je sudjelovalo 114 učenika i 10 učitelja, spremačice i domar te tajnica i računovođa. U vježbi su sudjelovali i predstavnici JVP Rovinj, DVD-a Kanfanar, ukupno njih 8 s tri vozila, te dva predstavnika DUZS –PUZS Pazin u svojstvu promatrača.

Vježba je provedena s ciljem provjere funkcionalnosti evakuacijskog plana u dijelu koji se odnosi na požar kao nesreću. Vježbi je prethodila odgovarajuća priprema kroz edukaciju osoblja i učenika u provedbi zadaća evakuacije.

Analiza vježbe provedena je istog dana sa svim sudionicima vježbe a ista je pokazala da je evakuacijski plan u OŠ Petra Studenca, Kanfanar funkcionalan, da pogrešaka u postupanju tijekom pripreme i provedbe evakuacije nije bilo. Tijekom pripreme i provedbe vježbe nije bilo ozlijeđenih osoba kao ni oštećenja imovine.

O početku i završetku vježbe izviješten je pravovremeno ŽC 112 – Pazin, a sukladno odluci o prijemu i prijenosu signala za slučaj opasnosti. Zaključno se vježba od strane svih sudionika ocjenjuje uspješno.

Istog dana u sklopu provedbe nacionalnog plana djece i mladih u području zašite i spašavanja provedena je i vježba evakuacije u područnoj školi Sošići kao i  zanimljivo edukativno predavanje koje je održao Renato Kalac, prof. Isto predavanje održano je i u Matičnoj školi u Kanfanaru za učenike nižih razreda. U vježbi je u PRO Sošići  sudjelovalo 17 učenika, 2 učiteljice te dva predstavnika DUZS – PUZS Pazin. I ova je vježba provedena uspješno.

Povjerenik zaštite na radu                                                             v.d. ravnateljica

Marko Jelenić, prof.                                                                Barbara Šaina Šaponja , prof.

FOTOGRAFIJE

objavio: Ana Mirić   datum: 4. 3. 2015.