PREZENTACIJA PROJEKTA "ZDRAV ZA 5"

U srijedu, 8.4.2015. godine u OŠ Petra Studenca, Kanfanar učenici osmog razreda nazočili su prezentaciji Projekta „Zdrav za 5“ kojeg  su predstavili Ivica Matan i Katarina Ljutić, djelatnici policijske postaje Rovinj.

Ovaj projekt informira učenike o štetnosti alkohola. Cilj projekta je bio da se učenicima pokaže koliko je štetna konzumacija alkohola i koje poljedice mogu nastati ako se pod utjecajem alkohola urade kaznena djela. Učenici su imali zadatak napisati jedan događaj koji je povezan sa konzumiranjem alkohola i njegovim posljedicama. Svatko od tri grupe napisao je svoju verziju događaja što dokazuje da su svjesni kakve sve posljedice mogu izaći iz prekomjernog konzumiranja alkoholnih pića.

Prezentacija je bila poučna i zanimljiva, jer su na zabavan i jednostavan način prezentirali realnost koja čeka sve maloljetnike koji se ne pridržavaju zakona.

Mišljenje učenika je da bi se takvi projekti trebali prezentirati češće, jer bi učenici trebali biti upoznati sa time što ih čeka ako ne poznaju zakone i ako krše zakone.

Tekst napisale Antonia Marić i Nina Radetić

objavio: Ana Mirić   datum: 10. 4. 2015.