Rad Petre Marić, učenice trećeg razreda OŠ Petra Studenca, Kanfanar

Nastanak godišnjih doba

Godišnja doba izmislili su patuljci koji žive u Zemlji Čarolija.

Patuljak Proljetko voli cvijeće, šarene livade, ukusne jagode i slatke trešnje. On želi da njegovo vrijeme traje cijele godine. Međutim, od proljeća je dobio dozvolu da vlada samo tri mjeseca.

Drugi patuljak Ljetko voli toplo sunce, more i vesele praznike. Stvorio je ljeto. On želi da njegovo carstvo nikada ne prestane. No, nakon tri mjeseca bio je jako umoran i svoje je mjesto prepustio Jesenku.

Jesenko voli ukusno voće, a posebno grožđe i obojeno šuštavo lišće. Obožava bos šetati po šarenom tepihu. Kasnije se prehladio i želio je popiti topli čaj. To je sve učinio 21. prosinca kad je dozvao četvrtog patuljka Zimka.

Zimko jako voli skijanje, sanjkanje, Božić i Novu godinu. Veseli se ukrašavanju drvca i otvaranju božićnih poklona.

Zimsko vladanje traje dok ne zazvone prve visibabe.

U Zemlji Čarolija nikada nije dosadno. Uvijek se nešto događa. Brzo sve proleti, ali i krene ispočetka.

Rad Petre Marić, učenice trećeg razreda OŠ Petra Studenca, Kanfanar.

Njezina učiteljica je Lorena Krizmanić.       Šk.g.2015./2016.

objavio: Ana Mirić   datum: 7. 12. 2015.