OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA BOLESNIKA

Da život, ni u 91. godini, ne gubi svoj smisao i da se i u toj poodmakloj dobi može veseliti životu, učenicima 3. razreda pokazala je gospođa Milka Krizmanić iz Kanfanara.

Oni su je posjetili  11. veljače 2016. godine i time obilježili Svjetski dan bolesnika, a njoj priredili iznenađenje i najljepši poklon za predstojeći rođendan. Pripremili su i izveli dvije recitacije „Neostvarive želje“ Gustava Krkleca i „Pružite djeco dlan“ Zvonimira Baloga kako bi gospođa Milka Krizmanić na trenutak zaboravila na svoje zdravstvene probleme s kojima se nosi već desetak godina. Pri spomenu na svoje dvije kćerke, koje o njoj svakodnevno brinu, briše suze jer kaže da takvih nema na cijelom svijetu. Učenici su na kraju doznali recept za dugovječnost koji sadrži umjerenost u svemu, skladne odnose u obitelji i skromnost na prvom mjestu.

Tekst napisala:

Lorena Krizmanić, učiteljica 3. razreda

objavio: Ivor Kuček   datum: 12. 2. 2016.