U POSJETU ŠKOLI U OPRTLJU

U ponedjeljak, 18.4.2016. grupa učenika naše škole, članovi školskog zbora i vokalne grupe, zajedno s učenicima iz OŠ Jure Filipovića iz Barbana, posjetili su prijatelje u OŠ Milana Šorga u Oprtlju.

Fotografije

Nekima od nas bio je to prvi posjet tom slikovitom malom mjestu i školi koja broji ukupno 49 učenika. Domaćini su nas lijepo primili, zaželjeli dobrodošlicu, a potom su se učenici sve tri škole predstavili točkama koje su naučili: zbor pjevanjem, recitacije i igrokazi.

Pogledali smo i dokumentarni film o Oprtlju i značajnim okolnim mjestima, upoznali brojne crkvice i značaj glagoljice za taj kraj.

Započeta suradnja se nastavlja iduće godine kada će prijatelji iz Oprtlja zajedno s nama posjetiti školu u Barbanu. Godinu iza toga, naša će škola biti njima domaćin.

Posjet je protekao u prijateljskom okruženju i veselimo se daljnjoj suradnji.

objavio: Ana Mirić   datum: 20. 4. 2016.