KLOKAN BEZ GRANICA

Nakon kraće pauze, učenici od 2. do 8. razreda naše škole imali su priliku sudjelovati u međunarodnom natjecanju „Klokan bez granica“. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama, a ove je godine održano 22. ožujka. U Hrvatskoj se natjecanje održava  pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Hrvatskog matematičkog društava.

Cilj natjecanja je popularizirati matematiku među učenicima te ih motivirati da se matematikom bave i izvan redovitih školskih programa. Možemo reći da je u našoj školi cilj ispunjen obzirom se za sudjelovanje na natjecanju prijavilo 45 učenika (od ukupno 100 učenika od 2. -  8. razreda).

U svakoj se državi nagrađuje 10% najboljih, a u našoj školi nagrađeno je ukupno 6 učenika koji su se našli u 10% najuspješnijih u Republici Hrvatskoj.

Po kategorijama to su:

PČELICE (2. razred)

1. ROKO ŠPELIĆ, 2. razred MŠ
  2. DOMINIK MARIĆ, 2. razred MŠ

LEPTIRIĆI (3. razred)

1. VITA MOFARDIN, 3. razred PRO Sošići

ECOLIER (4. i 5. razred)

1. PETRA MARIĆ, 5. razred

BENJAMIN (6. i 7. razred)

1. EMMA RADOVIĆ, 7. razred
  2. KATARINA RADETIĆ, 7. razred

Nagrade će učenicima biti uručene uskoro.

Čestitke svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima te pohvale svima onima koji su sudjelovali u natjecanju!

Povjerenik natjecanja: Barbara Šaina Šaponja

objavio: Ivor Kuček   datum: 2. 5. 2018.