Posjet solarnoj elektrani u Kanfanaru

Dana 23.travnja 2013.godine, učenici i učitelji Osnovne škole Petra Studenca Kanfanar posjetili su solarnu elektranu u blizini naše škole povodom dana Dana planeta Zemlje.

To je najveća solarna elektrana koja je završena u Hrvatskoj. U nju je uloženo dosta novaca no investicije su se isplatile. Planira se gradnja još jedne takve solarne elektrane u Kanfanaru  za koju se planira izdvojiti oko 1,5 milijuna eura.

Zauzima oko 21 tisuću m2. Solarna elektrana je izazvala naše oduševljenje jer je to napredak u očuvanju naše Zemlje. Solarna elektrana u Kanfanaru može opskrbiti cijelu općinu.

Dok smo promatrali solarnu elektranu u Kanfanaru,  učenici naše škole izlagali su radove na tu temu, ali i na temu drugih obnovljivih izvora energije. Profesori su kroz šalu ispitivali naše znanje o energiji.

objavio: Nataša Lakoseljac   datum: 30. 4. 2013.