Kradljivica knjiga

U srijedu 29.1.2014., povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta, bili smo u Puli te u kinu Valli gledali film, ratnu dramu "Kradljivica knjiga".

To je film snimljen prema romanu australskog pisca Markusa Zuszaka koji govori o djevojčici čija želja za znanjem nadilazi sve prepreke ratne stvarnosti u kojoj se našla. Inače, roman se djelomično temelji na sikustvima Markusove majke koja je i sama preživjela holokaust.

Prije projekcije filma poslušali smo vrlo zanimljivo predavanje profesora Igora Jovanovića o holokaustu kao i ratnim zbivanjima u Europi od 1933, do 1945. godine. Iako se ova tema obrađuje u okviru redovite nastave ovakav, drugačiji pristup iznimne je važnosti stoga jer se kroz različite medije dobiva potpuniji, obuhvatniji uvid u jednu od velikih tragedija ljudske povijesti.

objavio: Ana Mirić   datum: 12. 2. 2014.