NOSIM RUŽIČASTO U ZNAK PODRŠKE DANU RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Osnovna škola Petra Studenca, Kanfanar ove se godine priključila tom obilježavanju. Ideja je nastala u Kanadi kao znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u jednoj školi.

Fotografije

Na taj dan, u cijeloj zemlji organiziraju se razne aktivnosti te se nose ružičaste majice kako bi simbolizirali borbu protiv nasilja među vršnjacima.

Više o tom danu možete pogledati na www.cepn.hr gdje možete i kupiti službenu ružičastu majicu!

Izniman je bio odaziv svih  učenika, učitelja i djelatnika  naše škole koji su nosili  toga dana ružičaste majice i time dali  svoj doprinos i podršku Danu ružičastih majica!

Događaj obilježavanja Dana ružičastih majica pokrenuo je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja s ciljem prevencije nasilja među djecom.

Prvi put u Hrvatskoj obilježen je prošle godine, 26.2.2014.

Osim nošenja ružičastih majica i drugim raznim aktivnostima pridonijeli smo obilježavanju i podršci preventivnim programima sprječavanja vršnjačkog nasilja.

Najprije smo izradom plakata i oglasnom knjigom informirali učenike i učitelje naše škole  o Danu ružičastih majica, te predstavili  aktivnosti roditeljima na roditeljskim sastancima.

Pedagoginja škole održala je Radionice u 5. i 7. razredu: „Poruke nasilnicima i žrtvama nasilja“ uz prisjećanje prethodnih znanja o nasilju među djecom, vrstama nasilja, što sve možemo i moramo poduzeti da bismo spriječili posljedice tog velikog problema današnjice.

Veoma smo zadovoljni rezultatima tih radionica jer su poruke djece upućene djeci dokaz njihovog shvaćanja problema, te su svojim vrlo zrelim savjetima dotakli srž.

Prezentacija poruka predstavljena je putem panoa u holu škole.

Toga dana, 25.2.2015. svi zajedno smo se fotografirali u dvorištu  škole tako što smo našim tijelima formirali srce (ljubav) i simbol za peace (mir).

Istog dana učenici od petog do osmog razreda zajedno sa svojim učiteljima pogledali su film „Billy Eliot“.

Razrednice nižih razreda posvetili su Sat razrednika tematici vršnjačkog nasilja, prihvatljivog ponašanja i mirnog rješavanja sukoba.

objavio: Marina Zaharija   datum: 25. 2. 2015.

NOSIM RUŽIČASTO U ZNAK PODRŠKE DANU RUŽIČASTIH MAJICA

Fotografije

Prvi put u Hrvatskoj obilježen je prošle godine, 26.2.2014.

Prezentacija poruka predstavljena je putem panoa u holu škole.

objavio: Marina Zaharija   datum: 25. 2. 2015.