U POSJETU „VILLI MARIJI“ U PULI – KREATIVNA RADIONICA

U četvrtak, 5.ožujka 2015.godine devet učenika OŠ Petra Studenca, Kanfanar i tri učenika OŠ Divšići bili su u posjetu „Vili Marija“, Domu za odrasle osobe u Puli. Posjet je organiziran na poziv domaćina, a u sklopu višegodišnjeg projekta suradnje s dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

Fotografije

Suradnja se realizira kroz zajedničko stvaranje u kreativnim radionicama. Tako je bilo i ovoga puta kada smo svi zajedno: korisnici doma, učenici, učiteljica likovne kulture Elena Vitasović i pedagoginja Ljiljana Matijaš, radna terapeutkinja, te psihologinja doma uz vodstvo likovne umjetnice Slavice Marin, stvarali od industrijskog otpada –folija,  različite skulpture. Kreativnost, originalnost i maštovitost došla je do potpunog  izražaja. Nastali radovi bit će izloženi u prostoru doma kao svojevrsna „viseća instalacija“.

Svi sudionici radionice izrazili su svoje zadovoljstvo radom i angažmanom, te je dogovoren sljedeći susret u travnju na keramičkoj radionici.

Nakon toga, posjetili smo vrlo zanimljivu  izložbu u MMC Luka, likovne umjetnice Slavice Marin koja nam je osobno uručila svoj rad kao poklon tisućitom posjetitelju izložbe.

Suradnja se nastavlja jer su takvi i slični projekti važni, kao odgojna dimenzija prihvaćanja različitosti i brisanja predrasuda o drugačijima.

SLAVICA MARIN rođena je u Banja Luci. Od 1986.godine živi i radi u Umagu. Diplomirala je povijest umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Ljubljani. Vlasnica je i voditeljica galerije Marin od 1997.godine. Članica je HDLU Istre. Kroz svoj umjetnički rad već niz godina poznata je likovnoj publici. Realizirala je niz slika, skulptura, objekata, instalacija i performansa koje je predstavila na više samostalnih i skupnih izložbi. Svoje umjetničko izražavanje bazira na ekologiji i to od same upotrebe prirodnih materijala do estetske zaokruženosti djela.

Bila nam je čast i zadovoljstvo upoznati je, učiti i stvarati uz njezino vodstvo. Veliko joj hvala!

Fotografije

objavio: Ana Mirić   datum: 11. 3. 2015.

U POSJETU „VILLI MARIJI“ U PULI – KREATIVNA RADIONICA

Fotografije

objavio: Ana Mirić   datum: 11. 3. 2015.