Učenici OŠ Petra Studenca osvojili 2. mjesto na Zavičajnom kvizu “Krasna Zemljo – Meraviglioso Paese”

Pula i njena Osnovna škola Centar bile su u ponedjeljak domaćini još jednog Zavičajnog kviza pod nazivom “Krasna Zemljo – Meraviglioso Paese” kojeg organizira Katoličko društvo prosvjetnih djelatnika Istre mons. Antuna Heka, uz potporu Istarske županije i u suradnji s Povijesnim i pomorskim muzejom iz Pule.

Tema ovogodišnjeg, petog po redu zavičajnog kviza za osnovne i srednje škole, bila je 70. obljetnica završetka Drugog svjetskog rata, s posebnim osvrtom na prilike u Istri. Pobjednici u kategoriji osnovnih škola su učenici osnovne škole Veli Vrh Domagoj Perčinlić i Fran Slijepčević s mentorom Igorom Jovanovićem. Drugi su učenici osnovne škole Petra Studenca iz Kanfanara, Matija Jurman i Luka Paulinić s mentorom Markom Jelenićem, a treći učenici pulske škole Monte Zaro Lenard Vuković i Ema Novaković i njihova mentorica Valentina Miletović Anić.

Tekst i fotografije preuzeti s web stranice Istarskog zavičajnog kviza

objavio: Ana Mirić   datum: 13. 10. 2015.

Tekst i fotografije preuzeti s web stranice Istarskog zavičajnog kviza

objavio: Ana Mirić   datum: 13. 10. 2015.