Školarci slikom do Vile Marije

Već tradicionalno i ove školske godine sudjelujemo u projektu „Školarci slikom do Vile Marije“ te nastavljamo lijepu suradnju s  djelatnicima i štićenicima Doma za odrasle „Vila Maria“ u Puli.

Dana 29.rujna 2015. sedmero učenika viših razreda naše škole, u pratnji učiteljice likovne kulture posjetilo je Vilu Mariju i sudjelovalo u keramičarskoj likovnoj radionici. Uz naše učenike i štićenike doma radionici su se pridružili i učenici osnovne škole iz Krnice, a kroz likovno stvaralaštvo učenike je vodila Dorina Vlakančić, predsjednica HDLU Istre.

Učenici su oslikavali keramičke vaze koje su na prethodnoj radionici oblikovali i ispekli u peći. Živim i jarkim bojama te razigranim oblicima vaza zaokružen je ovogodišnji ciklus radionica u Vili Mariji. Priliku da i vi pogledate i uživate u radovima koji su nastajali  na ovoj radionici i radionicama tijekom prošle školske godine imati ćete od 14.listopada 2015. u galeriji MMC Luka u Puli.

Dobrodošli.

Tekst napisala: Elena Vitasović

objavio: Ana Mirić   datum: 13. 10. 2015.

Školarci slikom do Vile Marije

Dobrodošli.

Tekst napisala: Elena Vitasović

objavio: Ana Mirić   datum: 13. 10. 2015.