Izložba „Školarci slikom do Vile Marije“

U srijedu, 14.10.2015. u Galeriji Mul pulskog MMC Luka otvorena je izložba na kojoj su predstavljeni radovi radionica organiziranih u suradnji Hrvatskog društva likovnih umjetnika Istre, Doma za odrasle osobe Vila Marija te osnovnih  škola.

Fotografije

Izložba je otvorena u sklopu Dana mentalnog zdravlja te projekta „Slikom do Vile Marije“. U segmentu nazvanom „Vile i vilenjaci“ po kojem je nazvana izložba, radove su predstavili štićenici Doma za odrasle osobe Vila Marija koje su napravili u suradnji s učenicima OŠ „Vladimir Nazor“ iz Krnice, OŠ Divšići, OŠ „Dr.Mate Demarin“ iz Medulina i učenicima OŠ Petra Studenca Kanfanar.

Na svečanom otvorenju izložbe bila je grupa učenika naše škole koji su sudjelovali u  radionicama, a keramički uradci koji su tom prilikom nastali  iznimno su lijepi, maštoviti i originalni.  Vrijedni i kreativni učenici naše škole koji su na keramičkoj radionici sudjelovali jesu: Gaja Matika, Karlo Karlović, Matej Karlović, Luka Paulinić, Ivan Živolić, Leonora Gashi, Nina Matošević i Tina Matošević.

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali i na bilo koji način dali doprinos ovoj hvale vrijednoj suradnji,a posebno bismo, pored svih sudionika, posebno zahvalili našoj učiteljici Likovne kulture Eleni Vitasović koja je prepoznala značaj i inicirala ovu suradnja koja raste i nastavlja se. Naime, dogovoreno je postavljanje izložbe u Kanfanaru i posjet štićenika sa svojim voditeljima našoj školi u mjesecu prosincu ove godine. Veselimo se tome!

Napomena: izložba je otvorena do utorka 20.10.2015. radnim danom od 9 do 20 sati, a subotom od 10 do 14 sati. Dođite i pogledajte!

Tekst napisala: Ljiljana Matijaš

objavio: Ana Mirić   datum: 15. 10. 2015.

Izložba „Školarci slikom do Vile Marije“

Fotografije

Tekst napisala: Ljiljana Matijaš

objavio: Ana Mirić   datum: 15. 10. 2015.