Obilježavanje Mjeseca knjige i Dana štednje

Želeći obilježiti Mjesec knjige (15.10.-15.11.) i Dan štednje (31.10.), učenici 1.-4. razreda matične i područne škole, zajedno sa svojim učiteljicama, uputili su se vlakom u Pazin.

Fotografije

Kako smo sišli s vlaka tako nas je stegla i iznenadila hladnoća u Pazinu, na koju u našem toplom Kanfanaru nismo navikli. Jesen se u tom središtu naše županije pokazala u punom sjaju škrtijim suncem, ali mnoštvom toplih boja.

Bili smo jaaaako dobri, pažljivi i pristojni. Najprije smo se poigrali u prostorijama društva Naša djeca, a potom se zaputili u Gradsku knjižnicu i čitaonicu gdje su nas dočekale knjižničarke: teta Martina i teta Nataša. Uživali smo u slušanju priča i igri sjena koje su nam priredile. Naravno, znali smo razliku između KNJIŽNICE i KNJIŽARE , kako treba čuvati knjige i kako se ponašati u knjižnici.

Prošetali smo tada do OTP banke. Dvije ljubazne „tete bankarice“ dočekale su nas slatkišima i grickalicama kojima nismo mogli odoljeti. Saznali smo ponešto o važnosti štednje, a za uzvrat mi smo njima i svim posjetiteljima banke otpjevali jednu pjesmicu. Dobili smo aplauz!

Dok smo mi mlađi boravili u banci, naši prijatelji iz 3. i 4. razreda posjetili su Etnografski muzej. Naravno, ostalo je vremena i za igru u parku do polaska vlaka.

Puni dojmova, sretno smo se vratili svojim kućama.

Kad bi barem svaki dan bila izvanučionička nastava....:((((

Tekst i fotografije: Melita Damijanić

objavio: Ana Mirić   datum: 23. 10. 2015.

Obilježavanje Mjeseca knjige i Dana štednje

Fotografije

Puni dojmova, sretno smo se vratili svojim kućama.

Kad bi barem svaki dan bila izvanučionička nastava....:((((

Tekst i fotografije: Melita Damijanić

objavio: Ana Mirić   datum: 23. 10. 2015.