Istra, lav i orao

U petak 30. listopada 2015. godine učenici PO Sošići posjetili su postavljenu izložbu „Istra, lav i orao“ u muzejsko – galerijskom prostoru Sv. Srca  u Puli. Ovom izložbom Arheološki muzej Istre predstavlja raznovrsne materijalne tragove s područja Istre u razdoblju od 14.-18.st.

Fotografije

U osebujnom, jedinstvenom ambijentu, stručno vođenje muzejske pedagoginje gđe. Giulie Codacci Terlević, te uz pomoć najsuvremenije tehnologije učenici su osjetili dašak povijesti, razdoblje kada je naš zavičaj bio u razdiobi između Republike sv. Marka i Habsburške monarhije. Stoljetno, snažno, ustrajno upravljanje Istrom ostavilo je neizbrisiv trag koji se još i danas može pratiti, uočiti na mnogim pročeljima zgrada, kulturnim spomenicima, pisanim tragovima, važnim zapisima, dokumentima… što je djecu oduševilo.

Realizaciju likovnog rada učenici su s puno žara istakli svoje slikarsko umijeće.

objavio: Ana Mirić   datum: 11. 11. 2015.

Istra, lav i orao

Fotografije

objavio: Ana Mirić   datum: 11. 11. 2015.