Nikica, Bajs i Žabac ili kako je Asterix osvojio čitateljski kutak naše škole

U Mjesecu hrvatske knjige manifestacije koja u Hrvatskoj promiče čitanje kao društvenu vrijednost te knjigu kao kulturno dobro, a uoči Sa( n )jma knjige u Istri, u našoj se školi održao kviz „ Volim čitati, a ti? “. Tim povodom su učenici 4., 5. i 6. razreda ( Alessandra Vičić, Lean Sošić, Nini Marić, Emma Radović, Lucija Karlović, Mauro Orbanić, Ian Antonić, Katia Marić i Mateo Paulinić  ) čitali djelo francuskog autora Renea Goscinnyja „ Nikica ponovo jaše “.

Fotografije

Iako je djelo nastalo prije 50-tak godina, rijetka je to knjiga koja će se svidjeti djeci svih dobi, ali i odraslima, jer osvaja duhovitošću, šarmom i veseljem.

Na kraju kviza ( natjecateljske ekipe su osvojile jednak! broj bodova) ravnateljica je svim sudionicima podijelila prigodne nagrade i diplomu. Književno smo jutro zaokružili ekranizacijom istoimenog romana „ Mali Nicolas “ L. Tirarda.

„ Čitajući knjige nećeš usavršiti vještinu življenja, život je sveobuhvatno protjecanje: opire se svakom određenju. Čitajući knjige nećeš doprijeti do istine. Sve što je napisano, izmišljeno je – stvarnost se pokorava riječima. Čitajući knjige nećeš postati ni sretniji ni bolji – ali knjige moraš čitati da bi to shvatio.“

Miro Gavran

objavio: Ana Mirić   datum: 2. 12. 2015.

Nikica, Bajs i Žabac ili kako je Asterix osvojio čitateljski kutak naše škole

Fotografije

Miro Gavran

objavio: Ana Mirić   datum: 2. 12. 2015.