MOJ ZAVIČAJ U 2. RAZREDU (ožujak-travanj)

Moj zavičaj...još je jedna od niza tema koje su učenici 2.razreda s veseljem prihvatili.
Nakon što smo saznali da je naš zavičaj Primorski kraj, naše se zanimanje usmjerilo na Istru.
Tako smo se upoznali s tradicijskom glazbom i instrumentima Istre te istarskim narodnim plesovima.Sada smo bogatiji jer smo naučili tradicionalnu pjesmu "Katarina, zlata hci",ali i narodni ples "Rašpu".
Zajedno s našim roditeljima proučavali smo lokve i "kaliče" u bližoj i daljoj okolici, fotografirali, saznali od starijih njihovu svrhu i namjenu i sve to prikazali na našim plakatima.
Kruna našeg malog istraživačkog pohoda je likovna radionica na kojoj smo uz pomoć glinamola modelirali i gradili istarske kažune i suhozide. Svaki kamenčić zasebno, a potom slagali. Ispali su odlično!
Upoznavanje našeg zavičaja kroz folklor, istraživanje i likovni izričaj zabilježili smo foto aparatom, pa dijelic naše radne atmosfere i rezultata rada možete vidjeti u foto galeriji.

Melita Damijanić

objavio: Ana Mirić   datum: 14. 4. 2016.

MOJ ZAVIČAJ U 2. RAZREDU (ožujak-travanj)

Melita Damijanić

objavio: Ana Mirić   datum: 14. 4. 2016.