INTEGRIRANI DAN - SAMONIKLO BILJE U PREHRANI

Iznimno zanimljivo i korisno bilo je provesti jutro  u četvrtak, 14.4.2016. u 8.razredu OŠ Petra Studenca. To možemo zahvaliti našem dragom vanjskom suradniku koji svoja znanja, iskustvo i ljubav prema prirodi i zdravom načinu života prenosi mladim generacijama, Emiru Komiću.

Fotografije

Tu se poučavalo, objašnjavalo, razgovaralo, kuhalo i degustiralo, a sve u opuštenoj atmosferi ugodnih mirisa koji su nas okruživali.

Svašta smo novog i korisnog  naučili, kušali pripremljen namaz od svježeg sira s koprivom, marmeladu od jabuka s koromačem, sirup od lovora protiv kašlja, a naš gost predavač napravio je i ljekovitu mast od gaveza  koja pomaže kod ozljeda kostiju, mišića, reumatskih tegoba i sl. Svi sudionici dobili su po jednu kutijicu masti na dar.

Posebno zanimljiva priča bila je o pčelama, o njihovom načinu života, doprinosu kojeg imaju u svijetu u kojem živimo, o vrijednosti meda kao važne namirnice, o propolisu, API  terapiji, vosku, bolestima…i o svemu što o pčelarstvu treba znati.

Učenici su rekli da im je bilo jako zanimljivo i poučno te da bi svaki dan tako trebao izgledati, a Emir je zahvalio na pažnji i interesu kojeg su učenici iskazali.

Za kraj je istaknuo važnost povratku  prirodi, potrebi opuštanja i prihvaćanja vrijednosti koje iz nje proizlaze.

VELIKO HVALA EMIRU!   DOVIĐENJA!

objavio: Ana Mirić   datum: 15. 4. 2016.

INTEGRIRANI DAN - SAMONIKLO BILJE U PREHRANI

Fotografije

VELIKO HVALA EMIRU!   DOVIĐENJA!

objavio: Ana Mirić   datum: 15. 4. 2016.