Lutkarska predstava i susret sa književnicom u našoj školi

Za dobre i lijepe vijesti nikada nije kasno. Pa evo jednog događaja koji želimo istaknuti.

U četvrtak, 21. 04. 2016. književnica i lutkarica Jadranka Čunčić Bandov razveselila je djecu iz mjesnog vrtića i naše učenike od 1. do 4. razreda svojim igrokazima i zanimljivim lutkama. Poznajemo je iz naših čitanki, i naslova iz naše školske knjižnice („Igre sa zmajevima“ i „Puž na raskrižju“) često i glumimo njene kratke igrokaze, pa je bilo posebno zanimljivo upoznati nju i njezine lutke te pogledati igrokaze u njezinoj izvedbi. Lutke sama izrađuje od prirodnih materijala i najrazličitijih predmeta. Svidjelo nam se njezino mijenjanje glasa, pa se najmlađima čak činilo da je s njom još netko iza paravana. Svi su uživali: djeca sa tetama iz vrtića, ravnateljica sa učiteljicama i svi učenici od prvog do četvrtog razreda koja su taj dan bila u školi.

Na kraju susreta djeca su porazgovarala sa ovom dragom umjetnicom i razgledala njezine lutke. Nadamo se ponovnom susretu i novim lutkarskim dogodovštinama iz njezinog književničkog pera.

objavio: Ana Mirić   datum: 6. 5. 2016.

Lutkarska predstava i susret sa književnicom u našoj školi

objavio: Ana Mirić   datum: 6. 5. 2016.