Konstituirano Dječje općinsko vijeće Općine Kanfanar

U sklopu aktivnosti akcije „Gradovi i općine prijatelji djece“ 7. lipnja 2016. godine u prostorijama Općine Kanfanar je održana konstituirajuća sjednica prvog saziva Dječjeg općinskog vijeća Općine Kanfanar.

Nakon provedenih izbora 25. svibnja 2016. u Osnovnoj školi Petra Studenca izabrano je 11 dječjih vijećnika i vijećnica koji čine saziv prvog Dječjeg vijeća Općine Kanfanar. Samim izborima prethodile su pripreme i isticanje kandidatura učenika. Za 11 vijećničkih mjesta svoje kandidature istaknulo je ukupno 25 učenika kandidata od 3. do 7. razreda.

Temeljem ostvarenih izbornih rezultata u sastav Dječjeg općinskog vijeća izabrani su: Martina Burić i  Anđa Paulinić (predstavnici 3. razreda), Ivan Haubrich i Nino Marić (predstavnici 4. razreda), Lana Kranjčić i Mauro Orbanić (predstavnici 5. razreda), Korina Sošić i Jan Vidulin (predstavnici 6. razreda), Gaja Matika i Leon Kristian Antončić (predstavnici 7. razreda) te Dora Cerin (predstavnik područne škole Sošići).

Konstituirajuća sjednica protekla je u svečanom ozračju, a otvorio ju je općinski načelnik Sandro Jurman koji je čestitao izabranim vijećnicima, zaželio uspješan rad, pozvao na suradnju te poručio da će se zauzeti za njihove ideje i vizije kako bi Općina Kanfanar bila istinski prijatelj djece i sredina bogata i poticajna za najmlađe.

Uslijedio je radni dio sjednice utvrđivanjem kvoruma te upoznavanjem vijećnika sa Statutom Dječjeg općinskog vijeća kojim su regulirani i izbori za predsjednika i zamjenika Dječjeg općinskog vijeća, odnosno dječjeg načelnika i njegovog zamjenika. Nakon istaknutih kandidatura za spomenute funkcije od strane dječjih vijećnika i vijećnica javnim glasovanjem za prvog predsjednika Dječjeg općinskog vijeća izabran je Leon Kristian Antončić, a za njegovog zamjenika Jan Vidulin.

Izbori su protekli u demokratskom i nadasve prijateljskom ozračju, a kandidati su u svojem predstavljanju jasno iznijeli svoje ideje o stvaranju „općine po mjeri djeteta“.  Na osnovu izrečenih ideja moglo se jasno vidjeti da su izabrani čelnici, kao i svi ostali vijećnici ozbiljno prihvatili svoju funkciju te će se u budućnosti njihov glas u ime najmlađih žitelja Općine Kanfanar koje predstavljaju itekako čuti.

Preuzeto s portala istarski.hr

objavio: Ana Mirić   datum: 9. 6. 2016.

Konstituirano Dječje općinsko vijeće Općine Kanfanar

Preuzeto s portala istarski.hr

objavio: Ana Mirić   datum: 9. 6. 2016.