MURALI NA ŠKOLSKOJ FASADI

Povodom jubilarne 200. godišnjice škole u Kanfanaru učenici likovne grupe svojoj su školi „darovala“ dva lijepa slikarska dijela. Riječ je o muralima koji površinom prekrivaju oko 40 m² zida.

Slike su nastajale tijekom travnja i svibnja. Nakon pripremljenih skica uslijedili su sati slikanja na zidu. Sastajali smo se danima kad smo imali likovnu grupu, a curama nije bio problem dolaziti ni vikendom u slobodno vrijeme kako bi radile na svojim djelima.

Inspiraciju za slike pronalazili smo u tradiciji našeg zavičaja. Prvi mural prikazuje siluetu Dvigrada s glagoljičkim natpisom, dok drugi prikazuje  stari kameni zid sa krugovima unutar kojih se nalaze i drugi prepoznatljivi kanfanarski motivi.

Ovi murali ujedno predstavljaju početak ciklusa oslikavanja školske fasade. Započeli smo sa zidom na stražnjem djelu školske dvorane, a s idućom školskom godinom taj se ciklus nastavlja s novim idejama i novom inspiracijom.

Elena Vitasović, prof.

objavio: Dario Kukuljan   datum: 13. 6. 2017.

MURALI NA ŠKOLSKOJ FASADI

Elena Vitasović, prof.

objavio: Dario Kukuljan   datum: 13. 6. 2017.