Vježba evakuacije

U povodu 01.ožujka – međunarodnog Dana civilne zaštite, a kao dio sveukupnih aktivnosti obilježavanja ovog značajnog datuma u našoj školi je provedena evakuacija učenika i djelatnika, te prezentirano je pružanje prve pomoći unesrećenim osobama.

Cilj je ovih vježbi izvršiti provjeru uvježbanosti nastavnika i učenika u pravilnim postupcima i radnjama tijekom evakuacije, te izvršiti provjeru funkcionalnosti i svrsishodnosti Plana evakuacije škole.

U četvrtak, 28. veljače 2013. godine u O.Š. „Petra Studenca“ u Kanfanaru započela je u 09,00 sati vježba evakuacije školske zgrade za slučaj nesreće. 113 učenika i 15 nastavnika organizirano je i planski napustilo školsku zgradu za svega 80 sekundi. Po završetku vježbe organizirana je i prikazana kraća demonstracija pružanja prve pomoći. Pripadnici Javne vatrogasne postrojbe (JVP) Rovinj i Dobrovoljno vatrogasno drštvo ( DVD) Kanfanar su sudionicima vježbe pokazali način gašenja požara vodom i pjenom i upoznali ih sa vozilom za gašenje požara.

Vježbi evakuacije su prisustvovali i načelnik općine Kanfanar g. Sandro Jurman koji je viježbu ocijenilio vrlo korisnom i edukativnom.

objavio: Nataša Lakoseljac   datum: 12. 3. 2013.

Vježba evakuacije

objavio: Nataša Lakoseljac   datum: 12. 3. 2013.