DRUŽENJE ZBOROVA

Sad već tradicionalno nastavljamo suradnju s OŠ „Jure Filipović“ iz Barbana. Prošle školske godine učenici naše škole bili su u posjetu barbanskim prijateljima, a ove godine smo mi bili domaćini.

Zajednička učiteljica glazbene kulture Sanja Knezović Tomišić inicirala je suradnju školskih zborova koje vodi, a koji će zajedno sudjelovati na susretu duhovne glazbe „Iskrice“.

Na samom početku našeg druženja učitelj povijesti Marko Jelenić prezentirao je mjesto Kanfanar i njegovu okolicu kako bi se gosti upoznali s našim krajem u koji su, velika većina njih, došli po prvi put.

Nakon toga zborovi dvaju škola imali su zajedničku probu, a nakon marende posjetili su mjesnu crkvu

Sv. Silvestra u Kanfanaru.

Sljedeći cilj bio je nezaobilazni Dvigrad. Uz stručno vodstvo učitelja povijesti, učenici i gošće, ravnateljica, pedagoginja i učiteljica hrvatskog jezika iz škole u Barbanu, saznali su priču o Dvigradu i zanimljivosti koje se vežu uz taj srednjovjekovni grad.

Po povratku u školu, tog utorka, 17.4. po sparnom i toplom vremenu, zahvalili smo si međusobno na suradnji i zaželjeli i daljnji nastavak  suradnje.

objavio: Ivor Kuček   datum: 26. 4. 2018.

Priloženi dokumenti:
EMOCIONALNA PISMENOST.docx

Kako provodim ljetne praznike?