Izvanučionička nastava

Filmska radionica Matice hrvatske Rovinj

Na trodnevnoj filmskoj radionici, održanoj u Rovinju (12., 13. i 14. listopada 2018.), u organizaciji Matice hrvatske Rovinj, uz dvije učenice talijanske osnovne i jedne učenice talijanske srednje škole (Rovinj), sudjelovale su i osam učenica iz naše škole. Radionica je održana u prostorijama Osnovne škole Jurja Dobrile u Rovinju, a vodio ju je Martin Šatović, diplomirani snimatelj i student diplomskog studija oblikovanja svjetla u Zagrebu, uz asistenturu Mirne Zgrabljić, studentice filmske i televizijske režije u Zagrebu. Polaznici su trebali naučiti osnovna praktična i teorijska znanja vezana za produkciju kratkog igranog filma. Grupa je zajednički osmislila ideju za film, a zatim je napravljena i podjela posla na snimanju, tako da svaki polaznik ispunjava jednu od glavnih funkcija na filmskome setu. Drugi dan održalo se snimanje, u prostorijama Osnovne škole Jurja Dobrile i u  kazalištu/kinu Antonio Gandusio. Treći dan polaznici su s voditeljima pregledavali i razgovarali o snimljenom materijalu, nakon čega su zajednički i montirali film, u programu Premier. Rezultat radionice je uspješno snimljen i smontiran kratki igrani film u trajanju od sedam minuta.

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 26. 11. 2018.