Terenska nastava u Eko-Art centru Eia

Prvog dana mjeseca lipnja odlučili smo provesti u šumi. Kad smo krenuli na put prema Eko-Art centru Eia nismo ni znali da će ta šuma biti tako bajkovita.

U centru nas je dočekao Igor, naš voditelj kroz bajku. Na samom početku smo ugledali kućicu na stablu koju svako dijete želi baš u svom dvorištu. Kućica je bila smještena između labirinta lavande i indijanske saune. Na ulasku u šumu upozorio nas je ako budemo dovoljno pažljivi da ćemo sresti vile. Dok smo šetali prekrasnom šumom stali smo pokraj stabla želja i zamislili želju, sjeli u kraljevsku stolicu satkanu od mahovine, prošli kroz zemlju Hobita, vidjeli mnoge oblike koje je priroda isklesala u kamenu. Kamenite stijene nalikovale su medvjedu, jelenu, Indijancu i mnogim drugima jer tu mašti nema kraja. Stabla sljubljena s bršljanom, opojni miris ljekovitog bilja i mnoge još prekrasne slike bajkovite šume urezale su nam se u pamćenje. Kad smo na kraju izašli iz šume podučio nas je kako se rade kuće od blata i slame, kako se pali vatra, što smo i sami isprobali. Prekrasno jutro provedeno u šumi podsjetilo nas je na bajke, kao da smo uskočili u jednu od njih, uz Petra Pana, Gospodara prstenova, Robina Hooda i mnoge druge.

Učiteljica: Larisa Brezak

objavio: Tatjana Ban Bastijančić   datum: 2. 6. 2018.