Terenska nastava - TRO-SIMD d.o.o.

U ponedjeljak 23. listopada 2023.  krenuli smo autobusom iz naše škole u Kanfanaru prema Šorićima, kako bi posjetili tvrtku za metalnu proizvodnju TRO-SIMD d.o.o. Voditeljica putovanja bila je naša učiteljica tehničke kulture Gordana Mazzi a u pratnji je bila knjižničarka Tatjana Šušnica Relić. Tamo nas je dočekao domaćin koji nas je upoznao sa poslovanjem tvrtke. Saznali smo tako da je ona osnovana 1995. godine i da se na početku bavila proizvodnjom posuda za čuvanje vina. Kasnije su se proširili i počeli se baviti i drugim poslovima kao što su: strojna obrada metala, tokarenje (aluminija, nehrđajučeg čelika, plastike, mesinga, itd.), zavarivanje, savijanje limova, uprešavanje, lasersko rezanje i strojarsko-tehnološki nacrti. Hala je jako velika i u njoj je jako puno strojeva. Meni je najzanimljivije bilo gledati kako se izrađuju nacrti u 3D-u na kompjuteru. Na poklon je svatko od nas dobio privjesak izrađen od plastike u obliku ribice s inicijalom našeg imena. Posjet toj tvrtki nam je bio koristan i zanimljiv jer smo naučili i vidjeli nešto što ne možemo vidjeti svakodnevno.

(tekst napisao naš učenik: Gabriel Vičić)

objavio: Marko Jelenić   datum: 27. 10. 2023.