Terenska nastava Ogulin Karlovac Ozalj

U petak 27. listopada 2023. učenici viših razreda naše škole, u pratnji učiteljica Nine Brenčić Ban, Karle Roša, Kristine Ružić Boodhun, Barbare Šaine Šaponja i Kristine Hekić, bili su na terenskoj nastavi u Ozlju, Karlovcu te Ogulinu. Najprije su se uputili u grad Zrinjskih i Frankopana te posjetili Etno selo. Ondje su u pratnji kustosa Zavičajnog muzeja grada Ozlja razgledali stare kuće te naučili više o gradnji istih kao i o životu ljudi prije sto godina.

Nakon Ozlja zaputili su se u Aquatiku - akvarij slatkovodne ribe u Karlovcu. Ondje su  izbliza vidjeli i upoznali riblje vrste koje obitavaju u kopnenim vodama Republike Hrvatske, među kojima i nekoliko vrsta s područja Istre.

Nakon Karlovca krenuli su na bajkovito putovanje u Ogulin – zavičaj bajki te rodno mjesto Ivane Brlić - Mažuranić. U Ivaninoj kući bajki učenike su dočekala ljubazne domaćica i pripovjedačica bajki te ih povele skrovitim hodnicima i tajanstvenim odajama upoznajući ih u interaktivnom predavanju s likom i djelom Ivane Brlić-Mažuranić.

tekst napisala: Kristina Hekić

objavio: Marko Jelenić   datum: 13. 11. 2023.