Obilježavanje Pi dana

Broj Pi jedan je od najneobičnijih brojeva, a danas je njegov dan. Istovremeno je malen jer nije veći od broja četiri, a s druge strane ima bezbroj decimala i nitko ga nikad neće moći napisati.

Učenici 7. razreda na satu matematike  “proslavili” su  Dana broja Pi koji se obilježava 14.3. (pogodite zašto?) prigodnom radionicom “Eksperimentalno određivanje broja Pi”.

Osim toga malim istraživanjem i surfanjem internetom otkrili su i da je na taj dan  rođen znameniti fizičar Albert Einstein te da se na isti dan u katoličkom kalendaru slavi sv. Nikola Tavelić što je bio povod da se učenici na satu fizike i vjeronauka pozabave ovim  znamenitim ličnostima.

O svemu više na našim panoima, a ako želite upamtiti veći broj decimala broja Pi možda vam olakša priča koju su sedmaši osmislili na satu hrvatskog jezika. Rečenice u priči redom sadržavaju onoliko riječi koliko iznosi znamenka na pojedinom decimalnom mjestu  broja pi!

objavio: Nataša Lakoseljac   datum: 15. 3. 2013.