Radionica "Raspberry Pi Pico - mikrokontroler"

Dana 3. i 4. lipnja 2022., u našoj školi održala se radionica za učenike viših razreda (od 5. do 8.) "Raspberry Pi Pico - mikrokontroler". Radionica je ostvarena u suradnji s Društvom inovatora Kanfanar, a održao ju je predavač David Meden.

Na radionici su učenici imali priliku upoznati se s osnovama programiranja mikrokontrolera koje je školi donirala Općina Kanfanar. Učenici su koristili Thonny (https://thonny.org/) sučelje i programski jezik Python. Imali su nekoliko zadataka: upogoniti led diodicu; spojiti 3 led diodice (crvenu, žutu i zelenu) te isprogramirati semafor; koristiti senzor za očitavanje vlage tla, te na taj način isprogramirati program za zalijevanje cvijeća; spojiti ekran i termometar na Raspberry te očitati temperaturu u prostoriji. Na kraju radionice je predavač pokazao kako radi program s detektorom pokreta.

Škola se zahvaljuje Društvu inovatora Kanfanar: Davidu Medenu, Marčelu Mariću, Zoranu Černji na ostvarenoj suradnji. Također i Općini Kanfanar, načelniku Sandru Jurmanu na donaciji mikrokontrolera.

Raspberry Pi Pico

predavač David Medenpredavač David MedenučenicimikrokontrolerpločicaučeniciLED diodiceučeniciračunalo i kodosmašisedmašica Vitatemperatura na ekranusubotapredavač

5. i 6. razredučenice programirajupisanje kodamikrokontroler

objavio: Kristina Stanić   datum: 16. 6. 2022.

Radionica "Raspberry Pi Pico - mikrokontroler"

Raspberry Pi Pico

5. i 6. razredučenice programirajupisanje kodamikrokontroler

objavio: Kristina Stanić   datum: 16. 6. 2022.