Ispis statistike od 26. 1. 2015.

Putovanje u svemir

Voditelj Astronomske udruge Vidulini i Istarskog svemirskog programa Marino Tumpić 05. prosinca 2018. godine u našoj školi je održao predavanje na temu: Putovanje u svemir, načini na koji je čovjek osvojio svemir a koji su mu omogućili da kroči na Mjesec. Tom prilikom naši učenici viših razreda mogli su saznati i nešto o najranijim pokušajima čovjekovog putovanja u svemir, od Sputnika pa sve do misije Apollo 11 i slijetanja na Mjesec. Učenike je najviše zanimao dio u kojem je bilo riječi o raketama i njihovoj snazi, brzini i opasnostima leta u svemir. Uz mnoštvo učeničkih pitanja o svemiru i putovanju u svemir završilo je i ovo zanimljivo predavanje.

Marko Jelenić

*slika preuzeta s Interneta

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 7. 12. 2018.

Da li si sretan što je počela škola?